Muzeum Teatru we Wrocławiu

Muzeum Teatru we Wrocławiu

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu to unikatowe w skali kraju miejsce, gdzie każdy zwiedzający może dać się ponieść magii teatru. To klimatyczna i angażująca wystawa; niewielka, ale z ogromną duszą.  Mieszają się na niej rzeczy ważne, doniosłe, jak i drobne ciekawostki. Zwiedzający wynoszą stąd wiedzę o światowym fenomenie Teatru Pantomimy Tomaszewskiego i Teatru Laboratorium Grotowskiego, jak i mają szansę zobaczyć kolekcję zabawek Tomaszewskiego, czy poznać kilka przesądów aktorskich. Ekspozycja w luźny sposób nawiązuje do motywu sztuki teatralnej, czarując zwiedzających ciekawymi rekwizytami i kostiumami. Pomimo niewielkiej przestrzeni, atrakcji jest sporo: mieszkanie i kolekcja lalek mistrza wrocławskiej pantomimy, atelier Arczyńskiego, toaletka Igora Przegrodzkiego, pracownia paszczodźwięków, sala główna z mansjonami i kasetonowym sufitem, czy też spektakularny pokaz multimedialny na fasadzie szklanej po zamknięciu obiektu. Mocnym punktem Muzeum są też niewątpliwie wystawy czasowe. Ja trafiłem z aparatem na wystawę “Elżbieta Terlikowska. Teatro – Ricordi”.

Na każdym rogu tej wystawy widać ogromne serce i wysiłek ludzi, który pracowali nad powstaniem tego miejsca. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem wnieść tutaj swój wkład, będąc odpowiedzialnym za multimedialną stronę ekspozycji.

Efekt końcowy jest iście mistrzowski. Zdjęć mam więcej, zostawiam jednak co nieco dla Waszej wyobraźni i zachęcam do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

Zapraszamy również na imerton.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *